KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

1. Kes ei tohiks kehakuppu kasutada (vastunäidustused)?

 1. Veenilaiendid ja –põletikud
 2. Rasked südame-veresoonkonna haigused
 3. Rasked neeru-ja kopsuhaigused
 4. Palavik
 5. Vähk
 6. Kasvajad
 7. Depressioon
 8. Kilpnäärmehaigused (kilpnäärme haiguse puhul palume konsulteerida kupumassaaži osas perearstiga!)
 9. Kunstliiges(ed)
 10. Nakkushaigused
 11. Vere hüübimishäired
 12. Lahtised haavad
 13. Erinevad nahaprobleemid: psoriaas, erüsiipel, allergiline lööve, nahapinnast kõrgemad sünnimärgid
 14. Kui operatsioonist on möödas vähem kui 1 kuu
 15. Raseduse ajal
 16. Imetamise perioodil
 17. Menstruatsiooni ajal kõhu piirkond

2. Ma olen rase/imetan. Kas ma tohin kehakuppu kasutada?

Raseduse ning imetamise ajal ei ole soovitatav kupumassaaži kehale teha. Kuna kupumassaaž ergutab väga intensiivselt vereringet, siis raseduse ajal pole see soovitatav. Imetamise perioodil aga väljuvad mürgised jääkained ka rinnapiima kaudu, mis pole lapsele kasulikud. Näo-ja silmakupu kasutamine raseduse ajal ei ole vastunäidustatud.

3. Kas ma tohin kehakuppu kasutada kui mul on mõnes kohas veenilaiendid ja kõrgemad sünnimärgid?

Võib, kuid soovitame veenilaiendite/sünnimärgi ümbert kupuga masseerida, mitte otseselt nende pealt. Kuputades veenilaiendite lähiümbruses soovitame võtta kupuga väiksem vaakum. Kui veenilaiendeid esineb rohkem kui paaris kohas, siis kehakuppu kasutada ei tohiks.

4. Mul tekkisid peale esimest kupuga masseerimist kehale/reitele väikesed sinikad. Kas see on normaalne?

Jah, see on täiesti normaalne. Mõnel tekivad sinikad, mõnel mitte, mõnel rohkem, mõnel vähem – see oleneb eelkõige naha tüübist. Kui Sul on nõrgem nahk, siis soovitame kindlasti enne kupuga masseerimist käega nahk soojaks masseerida ning alguses väiksema vaakumiga alustada. Peale mõnda päeva võib vaakumit suurenda – selleks ajaks on nahk kupumassaažiga juba tasapisi harjunud.

5. Mul on kuputada väga valus. Kas see on normaalne?

Jah, see on normaalne. Kui kupuga masseerimine teeb väga valu , siis soovitame alustada lihtsalt tasapisi. Esimesel päeval 3-4 minutit ning väiksema vaakumiga. Päev-päevalt võib juba vaikselt suuremat vaakumit võtta ning ka pikemalt ühte piirkonda masseerida. Lõpuks nahk harjub ning kaob ka valu.

6. Millal on näha tulemusi?

Tulemused tulevad väga individuaalselt. Mõned näevad esimesi tulemusi juba nädala pärast, teised aga 2,5-3 nädala pärast. Kindlasti oleneb see nahatüübist ning sellest kui naha ebatasasusi esineb.  Soovitavalt tuleks endale kupuga massaaži teha esialgu aktiivselt kuu aega ning siis jätkata massaaži tegemist 2-3 korda nädalas. Peale seda võiks tulemuste säilitamiseks teha kupuga massaaži vaid kord nädalas.


7. Kuidas on õige kupumassaaži teha?

Nii keha-, näo ja silmakupu pakendil on kirjas kasutusjuhend, mida järgides on lihtne kuppe kasutada. Näokupuga tuleb lisaks kaasa ka põhjalik skeem õigete võtete jaoks.

8. Kas kehakupuga saab leevendada ka seljavalusid?

Jah! Väga hästi toimib kupp ka selja ning õlavöötme valude leevendamiseks ning vähendamiseks. Kupp imeb endasse väga palju lihaseid ja nahka, mistõttu saab valulikku piirkonda väga tõhusalt ning intensiivselt masseerida ja seeläbi valu leevendada.

9. Mitut kuppu on massaaži tegemiseks vaja?

Näokupu ning silmakupu puhul piisab kindlasti ühest kupust. Kehakupu puhul saab samuti ühega hakkama, kuid kahe kupuga (masseerides samaaegselt kahte reit) hoiad lihtsalt aega kokku.


10. Kui kaua kestab üks kupp?

Tselluliiti vähendav kupp peab vastu keskeltäbi aasta. Võib kesta ka kauem, kuid võib ka vähem – see oleneb kui tihti/intesnsiivselt kuppu kasutada. Lõpuks võib muutuda kupp liiga pehmeks ning silikoon võib hakata murenema/pragunema.

Kuna näokuppu kasutatakse harvemini ning kokkupigistamise surve pole nii suur, siis näokupp kestab vähemalt 2-5 aastat õige hoolduse puhul. Silmakupugu täpselt samamoodi.

Pese kupud peale iga kasutuskorda- nii tagad neile pikema eluea.